SSS


Kongre Süreci ile ilgili

  • Kongre programı ne zaman yayınlanacak ?

Sizlerin yolculuk sürecini planlayabilmeniz için Taslak programımız yayınlanmıştır. Ancak ayrıntılı program bildiri değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra Eylül ayı içinde yayınlanacaktır.

  • İki veya daha fazla bildiri gönderirsek ek bir ücret ödenmesi gerekiyor mu?

Hayır, Herhangi ek bir ücret talep edilmeyecektir.

  • Akademik Teşvik Sisteminden yararlanmamız mümkün olacak mı?

Kongremiz ulusal olduğu için bildiriler Akademik Teşvik sistemine dahil olmamaktadır. Ancak ULUSLARARASI İKTİSADİ VE İDARİ İNCELEMELER DERGİSİ ile yapılan işbirliği anlaşması sonucunda katılımcılarımıza derginin ÖZEL SAYISINDA makalelerini yayınlanma imkanı sunulacaktır. Dolayısıyla akademik teşvik uygulamasından bu şekilde yararlanabileceklerdir.

Uluslararası İktisadi ve İdari İncelemeler Dergisi, yılda iki kere yayınlanan ve ECONLIT, EBSCO, ASOS, INDEX COPERNICUS, TÜBİTAK ULAKBİM, ARASTIRMAX, AKADEMİK DİZİN, İDEAL ONLINE ve SOBİAD tarafından taranan ve sosyal bilimler alanına özgün katkılar sunan bir dergidir. Dergi ile ilgili detaylı bilgiye www.uiiid.com adresinde ulaşabilirsiniz.

Özel sayı için süreç kongrenin hemen ardından başlayacak ve 2017 yılı içinde elektronik olarak basılacaktır. Makale için özel sayı başvurusunda herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

Tur ve Servis imkanları ile ilgili Sorular

  • Kongre sürecinde gezi programı olacak mı?

Evet, Kongre programının 3. Günü olan 30 Eylül Cumartesi günü Trabzon içinde şehir turu düzenlenecektir. Bu tur kapsamında, Atatürk köşkü, Ayasofya Camii, Sera Gölü Tabiat Parkı, Boztepe ziyaretleri yapılacaktır.

Sümela Manastırı şu an ziyaretçilere kapalıdır. Ancak kongre tarihine kadar mümkün olursa dış bahçesine bir gezi programı düzenlenebilecektir. Sümela Manastırı programa dahil olursa tur programında değişiklik yapılabilir.

Uzungöl ve Batum Turları mesafe uzunluğu ve zaman kısıtlılığından dolayı programa dahil değildir. Ancak bu yerleri ziyaret etmek isteyen katılımcılarımız 1 Ekim Pazar günü özel turlar yardımıyla gezilerini yapabilecektir. Kongre dahilinde olmayan bu geziler için Düzenleme ve Organizasyon Kurulundaki arkadaşlarımız sizlere katılım sağlayabileceğiniz tur şirketleri hakkında yardımcı olacaklardır. Ancak sizlere yardımcı olabilmemiz için en az 10 gün öncesinden bizleri bilgilendirmeniz gerekmektedir.

  • Başka bir otelde kalındığı takdirde kongre alanına servis hizmeti sunulacak mı?

Hayır, başka otellerden herhangi bir servis hizmeti olmayacaktır. Ancak konaklama yaptığınız otel kongre merkezimize yakın ise düzenleme ve organizasyon kurulunda yer alan arkadaşlarımız bireysel olarak sizlere yardımcı olmaya çalışacaktır.

  • Havaalanı ve Otogar’dan Kongre Oteline servis hizmeti olacak mı?

Evet, her iki alandan da düzenli olarak servis hizmeti verilecektir. Ancak katılımcılarımızın geliş-gidiş yer, gün ve saatlerini gelmeden en az 1 hafta önce bizlere bildirmesi gerekmektedir.

Konaklama ile ilgili sorular

  • Hilton Garden-Inn Oteli dışında Kongre alanına yakın başka bir otel var mı? Bu otellerde kalmak mümkün mü?

Kongrenin yapılacağı bölgeye yakın olan oteller şunlardır.

· Hanzade Park Otel - http://www.hanzadeparkhotel.com/

· Büyük Söğütlü Hotel - http://www.buyuksogutluhotel.com/

· Tılya Resort Hotel - http://www.tilyahotel.com/

Bu otellerde kalmak isteyen misafirlerimizin kendi imkanları ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Ancak yenilenen konaklama fiyatlarımız ile birlikte Hilton Oteli’nde konaklama yapmanızı öneriyoruz.

Ücretlendirme ile ilgili Sorular

  • Sadece dinleyici olarak gelen kişiler ücret ödemesi yapacak mı?

Evet, çünkü kongre sürecinde yeme-içme, promosyon ve gezi programlarına katılım sağlayacak herkesin katılım ücretini yatırması zorunludur.

  • Konaklama bedellerini katılım ücretleri ile birlikte mi yatıracağız ?

Hayır, konaklama için ödemeler direk olarak Hilton Ote’el (yada kaldığınız diğer otellere) yapılacaktır. Hilton Otelde konaklayacaklar rezervasyon yaparken indirimli ücretlerden yararlanmak için UPK-2017 katılımcısı olduklarını belirtmek zorundadır. Otel iletişim bilgileri için http://pazarlama.org.tr/upk-2017/index.php?menu=394 tıklayınız.